Bachata

Bu dansın kaynağı Dominik Cumhuriyeti. Bachata kelime anlamıyla “Acılı aşk şarkısı” demektir. Amerika’da rap müzik nasıl fakir ve ezilen insanların bir isyan çığlığı ise, Bachata’yı da böyle düşünebiliriz. Müziğinde gitar ön plana çıkıyor. Ve romantik tınılar ile yapılan dans, adeta büyülü bir atmosfer yaratıyor. Bu dansın en iyileri dünyaca ünlü dansçılar, Luis Guerra, Frank Reyes gibi isimler. Hatta Bachata’nın dünyaya tanıtılmasında da önemli bir role sahipler…

Günümüzde dünyanın her yerinde pek çok kişi bachata dansı aracılığı ile bu dansı öğrenebiliyor.

 

Bachata zor bir dans değildir ama başlarken öğrenilmesi gereken bazı hareketler vardır. Bu hareketleri birdenbire, hızlı bir şekilde yapmak mümkün değildir. Bu sebeple dansına başladığınızda, size ilk olarak oldukça basit hareketler gösterilecektir. Siz bu hareketleri kavradıktan sonra, hareketlerin farklı çeşitleri size gösterilecektir.

Birdenbire karmaşık hareketlerden başlamak, sizi zorlayacaktır. Üstelik bu hareketleri ilk etapta yapamayacağınız için, bu işe yetenekli olmadığınızı düşünmenize neden olacaktır. Bu sebeple, Bachata dansına önce, sizin bu dansa ait bilginizi ölçer. Daha sonra gerekiyorsa ilk temel hareketlerden başlayarak, yavaşça bu dansa hakim olmanıza yardımcı olur.

Bu dansta amaç, müziği hissederek hareketleri bu müziğe göre ayarlamak; yani müzikle bir bütün haline gelebilmektir. Dansta size kazandırılacak olan en önemli bilgi de budur.
Bütün bu bilgileri kazanmak ve dans gecelerinin aranan ismi olmak için hemen kayıt yaptırabilirsiniz.

X